آموزش الگوسازی در کرج

خانه    آموزش الگوسازی در کرج

الگوسازی چیست؟

الگوسازی یک هنر است و بس.

به بیانی قابل درک تر، هنر دستکاری و شکل دهی به یک پارچه مسطح، مطابق با منحنی های بدن انسان را الگوسازی می نامیم و میدانیم بدون این هنر لباس ها آن طور که باید روی اندام های مختلف نمی نشیند . در واقع الگوسازی برای هنرجویان عزیز که علاقه مند هستند این هنر را بیاموزند ، یک پل ارتباطی بین طراحی و تولید است. یک طرح اولیه ساده را می توان به وسیله یک الگوی درست و اصولی  به لباسی تبدیل کرد که قالب اندام های مختلف باشد .

آموزش الگوسازی در کرج

در اندام ها گوناگون ،  یک سری منحنی ها و برآمدگی ها وجود دارد که هنر الگوسازی آنها را در نظر می گیرد.الگوساز، قطعات مسطح پارچه را به شکل سه بعدی تسریم و طوری به هم متصل می کند که متناسب با برآمدگی های بدن باشد.

یک الگوساز معمولا الگو را بر اساس یک طرح اولیه همراه با اندازه گیری می سازد. الگوی پایه یا اولیه، مبنای الگوسازی، طراحی و متناسب بودن لباس با بدن است، که به گونه ای با بدن تطابق و تناسب دارد که حرکت اعضای بدن به راحتی انجام می شود و آموزشگاه خیاطی سپید ، شما هنرجویان عزیز را در راه یادگیری اصولی این هنر همراهی میکند و مطمئن می شود که بهترین آموزش های روز دنیا در اختیار هنر جویان با استعداد این عرصه قرار میگیرد که بتوانند خود و هنرشان را در دوره های الگو سازی آموزشگاه خیاطی سپید شکوفا کنند.

هدف ما از دوره الگوسازی  چیست ؟

هدف آموزشگاه خیاطی سپید، آموزش هر چه بهتر و حرفه ای تر هنر اگلو سازی به هنرجویان عزیز می باشد تا هنرجویان بتواند در کنار هنر های دیگر خیاطی ، با جادوی الگوسازی  لباسی که خلق کنند که بی نظیر و منحصر به فرد باشد و به اندام  به گونه ای بنشیدند که دیگران از دیدن لباس شما متحیر و شگفت زده بشوند .الگوسازی دارای سه نوع روش است:

  • طراحی الگوی اولیه
  • الگوسازی روی مانکن
  • الگوسازی روی کاغذ مسطح

 

طراحی الگوی اولیه (Drafting)

در این دوره شما هنرجویان عزیز شیوه صحیح اندازه گیری بر روی افراد مختلف ، لباس و یا مانکن را با شیوه ها نوین از اساتید برجسته ما می آموزید که این اندازه گیری شامل : اندازه های سینه، کمر، ران و … است و همچنین مفهوم و کارایی اِوَزمان یا فضای آزاد  بر روی کاغذ را به سهولت فرا می گیرید. درواقع این دوره ، برای تهیه الگوهای مبنا و پایه و یا طراحی الگوها برگذار می شود.

اطلاعات تماس آموزشگاه خیاطی سپید

 الگوسازی روی مانکن (Draping)

هنرجویان عزیز در این مقطع ، طراحی الگوی لباس که شامل پوشاندن یک تکه پارچه دو بعدی (پارچه کتانی محکم- Muslin) در اطراف مانکن و ایجاد یک الگوی پارچه ای سه بعدی است را می آموزند و که در ادامه دانشجویان باید این الگوی پارچه ای به کاغذ منتقل می کنند تا به عنوان الگوی نهایی مورد استفاده قرار بدهند.

برای دوخت یک لباس که پوشیدن آن و حرکات اعضای بدن راحت باشد، مقداری اِوَزمان یا فضای آزاد نیز به الگو اضافه کنند و بتوانند لباس مورد نظر خود را الگوسازی و در نهایت بدوزند.  مزایای این شیوه  دوره  الگوسازی آموزشگاه سپید این است که طراح می تواند قبل از برشکاری و دوخت، اثر کلی طراحی لباس را بر روی بدن ببیند و به کمک اساتید حرفه ای ما در صورت لزوم به راحتی در الگوی خود تغییر و اصلاح انجام دهند که عمدتا این شیوه برای دوخت لباس های شب و عروس استفاده می شود .

الگوسازی روی کاغذ مسطح (Flat paper patternmaking)

در این شیوه الگوسازی این بار هنرجوی عزیز با استفاده از یک ورق کاغذ الگو کار خود را شروع خواهد کرد و با رسم یک الگوی پایه که طبق استاندارد ها خیاطی و دارای اوزمان یا فضای آزاد میباشد در کنار  تغیرات و دستکاری هایی با کمک اساتید ما انجام میدهند الگوی پایانی خود را آماده  و از آن برای دوخت لباس مورد نظر خود استفاده میکنند که معمولا پنج قطعه الگوی پایه برای لباس های زنانه  استفاده می شود که شامل :

  • بالاتنه پشت و جلو با ساسون
  • خط گردن (یقه)
  • آستین
  • دامن پشت و جلو با ساسون است.

دوره الگوسازی آموزشگاه خیاطی سپید به چه صورت است؟

دوره آموزشی الگوسازی در آموزشگاه خیاطی سپید ، توسط بهترین و متخصص‌ترین اساتید الگوسازی و مد به هنرجویان ارائه می‌شود. در این آموزش از حرفه ای ترین و در عین حال پرطرفدارترین روش الگوسازی  استفاده می شود تا هنرجویان به سهولت بتواند به یک الگوساز محنصر به فرد  تبدیل شوند و بتواند برای تمامی اندام ها الگو مناسب طراحی کنند. در آموزشگاه خیاطی سپید ، هنرجویانی که دوره هنر الگو سازی را با موفقیت پشت سر بگذارند ، مدرک معتبر دریافت خواهند کرد . دارندگان این مدرک می‌توانند با اعتبار و اعتماد بیشتری در حوزه تخصصی خود فعالیت کرده و به موفقیت برسند .